دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هایکویژن

خرید گل

دوربین مدار بسته

گل فروش

خرید گل

آتلیه عکاسی

ثبت شرکت

خرید گل

دوربین مدار بسته , خرید دوربین مدار بسته , خرید دوربین , فروش دوربین مدار بسته , نصب دوربین مدار بسته , دوربین مداربستهدوربین مداربسته هایکویژندوربین مداربسته هایک ویژندوربین مداربسته hikvision

خانه / آموزش / انتقال تصاویر HD در شبکه های با پهنای باند کم

انتقال تصاویر HD در شبکه های با پهنای باند کم

با رشد و پیشرفت روز افزون دوربین های IP در رزولوشن و افزایش درخواست مشتریان ، مشکل پهنای باند به مسئله جدی تری تبدیل می شود.بدین منظور و برای ازبین بردن مشکلات ناشی از پهنای باند کم در دوربین های IP و دریافت بهترین تصویر از دوربین شبکه ، نیاز به مدیریت جدی در پهنای باند شبکه احساس می شود.
اکنون دوربین های HD، داده بیش تری نسبت به WAN ایجاد می کنند. درحالی که شبکه محلی یا LAN ممکن است داده بیش تری را انتقال دهد. هنگامی که می خواهید جریان های دوربین را به شرکت یا جای دیگری انتقال دهید آگاهی از محدودیت های موجود نکته مهمی به حساب می آید. پهنای باند کم نیز از جمله مشکلات رایجی است که در انتقال تصویر به وجود می آید و شما باید از جزئیات آنچه که می فرستید آگاه باشید. اکنون نیز با افزایش فروش درزمینه دوربین های HD نیاز به مدیریت بهتر و کارآمد ترپهنای باند نیز احساس می شود تا کاربران بتوانند بهترین استفاده ازمنابع را در سیستم چندگانه داشته باشند.
نواحی کلیدی
برای برطرف کردن مشکل پهنای باند 5 نکته کلیدی وجود دارد:

  • تراکم تصویر
  • تاخیر یا زمان رکود
  • انتخاب آنچه که می فرستید
  • محل ضبط
  • مدیریت تقاضا و نیاز

تراکم تصویر
امروزه اشتباهات زیادی درارتباط با تراکم تصویر وجود دارد.اگر چه اکنون فرمت فشرده سازی H.264 در میان کارشناسان رواج زیادی پیدا کرده است اما به نظر می رسد فهم دقیق آن هنوز صورت نگرفته است. این تکنولوژی تنها فرمت تصویری را که فشرده سازی شده است و چگونگی رمز گشایی آن را توصیف می کند و هیچ گونه اطلاعی از چگونگی دستیابی به فشرده سازی ارائه نمی دهد. در جدول زیر می توان جزئیات را به خوبی مشاهده نمود:

میزان ذخیره سازی برای 30 روز در 15 فریم بر ثانیه میزان داده عادی کارکرد H.264
0.5 1> بهترین تراکم
3 5-6 فشرده سازی متوسط

 

 

 

 

در یک فشرده سازی خوب تقریبا نیمی از پهناب باند گرفته می شود. با کاهش پهنای باند ، فشرده سازی خوب به شما اجازه می دهد تا میزان فریم Dual در کنار پهنای باند بالا در LAN و پهنای باند کم در WAN داشته باشید.
تاخیر
نکته مهم دیگری که در انتقال باید درنظر گرفت تاخیراست .در تصویر ضبط شده ، مهم نیست که تاخیر کمی در پخش مجدد تصویر موجود باشد.اما اگر اپراتور سعی نماید که تصویر REAL- TIME یا زنده داشته باشد این تاخیر وجود خواهد داشت که این تاخیر در دریافت تصاویر به مانیتور و بعد تاخیر درسیگنال دسته فرمان اپراتور به دوربین PTZ برای جستجوی رویداد می باشد.بنابراین ، فرد رویدادی را که در جستجوی آن است از دست می دهد.این زمان از دریافت نورتوسط لنز تا دریافت تصویر در مانیتور اپراتور 100 میلیون ثانیه طول خواهد کشید و بیش تراز این زمان طولانی خواهد بود.
این امر یکی از دلایلی است که دوربین های آنالوگ هنوز در خیلی از نواحی به کارگرفته می شوند چرا که تاخیر در پخش زنده خود مشکل مهمی به شمارمی آید.تنها در یک سیستم طراحی شده حرفه ای است که می توان این تاخیر را به حداقل خود رساند.
انتخاب آنچه که میفرستیم
بهتر است شبکه خود را با داده هایی که ممکن است نیاز نباشد اشغال نکنیم. یک سیستم خوب مدیریت IP ،هنگامی که اتفاق مشخصی در صحنه نباشد، لینک انتقال را به نوع idle ( راکد یا غیرفعال ) تغییر می دهد.زمانی که اتفاقی رخ نداده است می توان درسرعت کامل اطلاعات را انتقال سریع را انجام داد بدون آنکه اطلاعاتی کم شود.
همچنین تحلیل کننده های real-time تصویرنیز دارای اهمیت زیادی هستند.چرا که قادر هستند هنگامی که اتفاقات مشابه مانند راه رفتن فرد در یک مسی اشتباه و حرکت یک آیتم را مشخص و شناسایی نمایند.این همان زمانی است که کاربر می خواهد از دیده شدن هرآنچه که اتفاق می افتد مطمئن شود.
محل ضبط
انتخاب محل ضبط نیزد یگر مسئله مهم به شمار می رود.داده های خود را بین دوربین ها و یک سایت مرکزی انتقال ندهید.شبکه خود را با دستگاه های NVR نزدیک به دوربین طراحی نمائید که از پهنای باند زیاد LAN استفاده می کنند و تنها از اطلاعات مهم برای انتقال از طریق WAN استفاده نمائید.
صرف نظراز هر ویدئو که شما ضبط می کنید ، بهتر است از به چیز هایی دسترسی داشته باشید که ضروری هستند. یک سیستم تصویری IP، بدون نیاز به سرورهای مرکزی ، به شما امکان ضبط محلی را می دهد اما در هرصورت شما نیاز به یک طراحی دقیق برای حذف موانع پردازش تصویر خواهید داشت.
مدیریت تقاضا
مدیریت تقاضای اپراتور از جمله نکات کلیدی در هر سیستم چندگانه به شمار می رود. هر اپراتور باید بداند چطور پهنای باند را تقسیم نموده و باید مطمئن شود که آنها کار خود را به خوبی انجام داده اند بدون آنکه منابع محدود را زیادی اشغال نماید.بسته به نوع محصول ، این امر اغلب می تواند همراه با یک سیستم خوب مدیریت شود.
فهم اینکه هر منطقه چه چیزی را نیاز دارد می تواند راهگشای مناسبی برای مدیریت و تنظیم اطلاعات و پهنای باند باشد.
طراحی دقیق
در راس تمام این امور توصیه شده ، باید مانیتورینگ خود را نیز به خوبی طراحی نموده وبه این فکر نمائید که چه چیزی واقعا مهم است . هنگامی که شما دوربین های 5-،10- و 16- مگاپیکسلی را درهر موقعیت می گذارید با ید بدانید که پهنای باند قابل توجهی را استفاده می نمائید. به خاطر داشته باشید که دوربین های با مگاپیسکل بالا برای کارکردن در میزان فریم های پائین طراحی می شوند. درمقایسه با مگاپیکسل کم تر، بهره گیری از میزان فریم بالاتر در بدست آوردن تصاویر مهم به عنوان مدرک ، از اهمیت بیش تری برخورداراست .
در نهایت به عنوان توصیه نهایی باید گفت برای نیازهای واقعی خود از مجموعه ای از دوربین های SD و HD استفاده نمائید و آنها را درمحل مناسب خود قرار داده و برای گرفتن یک نتیجه مناسب شبکه خود را به خوبی طراحی نمائید.

درباره‌ مدیریت سایت

ابوذر ورمزیار فعالیت خود را در زمینه تجهیزات انفورماتیک در سال 1378 آغاز کرد. به عنوان یک فروشنده و بعدها مدیر فروش و بازریابی در شرکت های بزرگی مانند طراح سیستم و انفورماتیک گستر تجربه فعالیت داشته و از سال 1390 با تاسیس شرکت داده پردازان پارسی ویستا که گارانتی آن با نام اختصاری انفورماتیک پارسی دربازار شناخته شده است . با توجه به رشد سریع بازار تجهیزات حفاظتی، او زمینه فعالیت خود را به سمت تجهیزات مداربسته تغییر داد و امروزه به عنوان یکی از مدیران موفق در زمینه فروش و اجرای سیستم های مداربسته مطرح شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>