دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هایکویژن

خرید گل

دوربین مدار بسته

گل فروش

خرید گل

آتلیه عکاسی

ثبت شرکت

خرید گل

دوربین مدار بسته , خرید دوربین مدار بسته , خرید دوربین , فروش دوربین مدار بسته , نصب دوربین مدار بسته , دوربین مداربستهدوربین مداربسته هایکویژندوربین مداربسته هایک ویژندوربین مداربسته hikvision

خانه / آموزش / نصب دکل برای دوربین های مدار بسته

نصب دکل برای دوربین های مدار بسته

نصب دکل برای دوربین های مدار بسته

دکل دوربین مداربسته

دکل دوربین مداربسته

سیستم های حفاظتی نظارتی از مهمترین ابزار امنیت در این سال ها است که با توجه بالا رفتن کیفیت تصویر و ضبط دوربین مدار بسته در سال های اخیر نیاز به نصب دوربین های مدار بسته در فواصل مناسب برای تحت نظر گرفتن محیط مورد نظر می باشد.

یکی از بهترین ابزار برای جاگذاری دوربین مدار بسته نصب دکل های ایستاده و دستک ها است که در این مقاله اطلاعات مناسبی در مورد این ابزار ها به شما ارائه می گردد.

اصولا پایه و دکل ها برای نظارت هر چه بهتر از محیط مورد استفاده می گیرد که با توجه به نوع استفاده از انواع مختلفی بهره می گیرد .

پایه ها و دستک ها برای نصب بر روی دیوار ها و پشت بام ها و … مورد استفاده قرار می گیرند تا بتوانند فاصله دوربین مدار بسته را با سطح زمین افزایش دهند تا دوربین بتواند تصویری بهتر از محیط ارائه دهد اما دکل ها بر روی زمین نصب شده تا بتواند عدم کمبود فاصله دوربین از زمین را بهبود ببخشد.

جنس دکل دوربین مدار بسته:

معمولا جنس دکل های دوربین مدار بسته از آهن با روکش گالوانیزه یا بدون روکش هستند البته در شرایط خاص دکل میتواند ا جنیس آلومینیوم یا آلیاژهایی از آلومینیوم تولید شود.

انواع دکل دوربین مدار بسته:

دکل های مکعبی:

دکل مکعبی

دکل مکعبی

دکل هایی ساخته شده با قوطی یا پروفیل های آهنی هستند که با توجه به ساختار آنها از قیمت مناسبی برخوردار بوده که با توجه به مقاومت کم آنها با توجه به شکل و ساختشان تا 5 متر قابل استفاده خواهند بود که قالبا به شکل T یا L  می باشند.

دکل های لوله ای :

دکل لوله ای

دکل لوله ای

دکل هایی ساخته شده از لوله های گالوانیزه یا سیاه بوه که با توجه به استوانه ای بودن ستون از مقاومت بهتری نسبت به دکل های مکعبی دارند و معمولا در برابر باد و  فشار های فیزیکی مقاومت بهتری داشته و معمولا تا ارتفاء 10 متر قابل استفاده می باشد .

دکل های چند وجهی:

دکل چند وجهی

دکل چند وجهی

از حرفه ای ترین نوع دکل ها محسوب می شوند که از ترکیب سازه های کوچک جوش داده شده پس از اتصال به هم ساخته می شوند که معمولا دارای قاعده ای 6 یا 8 وجهی دارند . ساختار عمودی دکل به صورت مخروط است که این ساختار باعث بالا بردن مقاومت فیزیکی دکل در برابر ضربات و باد و طوفان شده است. دکل های چند وجهی دارای اشکال و انواع مختلف و بدون محدود می باشند.

معمولا هزینه ساخت این دکل ها بالاتر از دکل های دیگر میباشد.

دکل های ماژولار:

دکل

دکل هایی شبیه به دکل های مخابراتی که با توجه به ساختار خود برای مکان های باد خیز استفاده می شود که البته در برابر ضربات فیزیکی آسیب پذیر هستند .

موارد پر کاربرد دکل های  دوربین مدار بسته :

1. دکل جهت نصب دوربین های کنترل محدوده طرح ترافیک .

2. دکل جهت نصب دوربین های ثبت تخلف راهنمایی و رانندگی .

3. دکل جهت نصب دوربین های نظارت تصویری .

4. دکل جهت نصب دوربین های امنیتی مدار بسته .

برای طراحی و ساخت دکل و پایه های دوربین رعایت نکاتی حائز اهمیت است:

 1- تعیین ارتفاع و زاویه مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته  متناسب با مکانی که نظارت آن برای ما مورد اهمیت است .

 2 – تعیین نوع دوربین با توجه موقعیت و اهداف نظارت تصویری .

3 – تعیین الگوی ظاهری و نوع نمای دکل با توجه به موقعیت بومی محل اجرای سیستم ، منابع اقتصادی .

4 – تعیین نوع پوشش و رنگ متناسب با موقعیت جغرافیایی مورد نظر .

5 – تعیین مکان نصب و نحوه اجرای دکل .

6 – تعیین و بررسی بودجه و زمان .

 مراحل ساخت دکل و موارد مهم در انتخاب آن:

ساخت دکل

ساخت دکل

  برای ساخت یک دکل دوربین ابتدا لازم است مشخص شود که هدف از نصب یک دوربین , کنترل ونظارت بر چه مکان یا موقعیتی است . برای این منظور پس از رایزنی با کارفرما و جلب نظر ایشان و اعمال دید فنی بر موقعیت تعیین شده ارتفاع و زاویه دکل مشخص می شود . سپس با توجه به موقعیت قرار گیری و فاصله دوربین از هدف مورد نظر ، نوع دوربین ، لنز دوربین گردان یا ثابت بودن آن و یا اینکه برای کنترل مکان ، اشیاء ، افراد و یا چه موردی انتخاب می شود دوربین مورد نظر انتخاب می گردد. که این یکی از مهم ترین پارامترهای تعیین مشخصات یک دکل مناسب می باشد . دکلی که برای یک دوربین ثابت با لنز معمولی طراحی می شود مسلما با دکلی که برای دوربین 32x گردان و یا دوربین کنترل پلاک طراحی شده است بسیار متفاوت خواهد بود ، چرا که برای دوربین ثابت با لنز معمولی که برای کنترل محیط پیرامون دوربین بکار می رود  وزش باد و اثر آن بر لرزش دکل تاثیر چندانی در افت کیفیت تصویر ندارد ولی همین لرزش می تواند منجر به افت کیفیت تصویر و گاهی عدم وضوح کامل تصویر در یک دوربین گردان با زوم 32x که برای کنترل مکان هایی دورتر از محل نصب دوربین است بشود . از این رو لازم است برای دوربین های با زوم دقیق تر دکل هایی بکار گرفته شود که از حیث متریال بکار گرفته شده قطر و ضخامت ورق و دیگر پارامترهای طراحی وضعیت ایده آل تری نسبت به دکل های دوربین ثابت داشته باشد.

  در دکل های با ارتفاع بلند پیشنهاد می شود یا دکل بصورت یک تکه ساخته شود و یا اینکه در صورت چند تکه بودن از اتصال پیچ و مهره و فلنچ استفاده گردد و نوع اتصال over lab و یا تلسکوپی که چند تکه از دکل را با فشار در هم فرو می کنند به هیچ وجه برای استفاده در نوع دوربین های fast doom توصیه نمی شود ، چرا که این اتصال ، اتصال محکم و بدون لرزشی در یک دکل دوربین نمی باشد و معمولا برای دکل های روشنایی بکار می رود . بهترین نوع دکل برای نصب دوربین FAST DOOM استفاده از دکل 8 و یا 12 وجهی خود ایستا با اتصال پیچ و مهره و فلنچ می باشد .

بنابراین لازم است با توجه به موقعیت نصب دکل و سرعت منطقه ای باد و ایجاد تناسب آن با نوع دوربین بکار گرفته شده این اطلاعات در طراحی یک دکل ایده آل لحاظ شود.

یکی دیگر از پارامتر های طراحی دکل ، طراحی ظاهر و نمای بیرونی و توجه به دورنمای یک دکل به عنوان یک دکل دوربین می باشد چرا که لازم است یک هماهنگی بین تمام اجزای سیستم حفاظت و موقعییت محل و فرهنگ بومی محلی منطقه مورد حفاظت برقرار باشد.

  گاهی دکل دوربین در یک پالایشگاه و یا یک منطقه ترافیکی است ولازم است ظاهر دکل و دوربین یک ظاهر رعب آور و کاملا آشکار باشد و گاهی در یک منطقه نظامی و یا حراست فرودگاه لازم است دکل با ظاهری معمولی و حتی شبیه یک دکل روشنایی و به اصطلاح استتار باشد که همین موقعیت بومی وهدف کارفرما از نظارت بزرگترین پارامتر در طراحی ظاهر یک دکل به شمار می آید.

 گام بعدی تعیین پوشش دکل است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و اهداف کارفرما از بین پوشش های :

1- گالوانیزه گرم

2- رنگ اپوکسی

 3- رنگ معمولی

را می توان انتخاب کرد ، گالوانیزه گرم نوعی پوشش با ضخامت 120-50 میکرو متر است که از همه انواع پوششها دارای کیفیت ، هزینه و عمر بیشتر است که درصورت استفاده از مواد مرغوب و دیگرشرایط مطلوب عمری با بیش از 50سال را خواهد داشت و برای مناطق با رطوبت بالا بسیار مورد استفاده است . در این پوشش دهی دکل را پس از ساخت و سیر مراحل مختلف چربی گیری و اسیدشویی و… به وان محتوی روی مذاب داخل می کنند و پس از چند دقیقه آن را خارج کرده و سرد می نمایند که برای یک کیفیت مطلوب تمامی مراحل می بایست زیر نظر یک کارشناس مجرب انجام پذیرد.

 در پوشش نوع دوم از رنگ اپوکسی که یک نوع پوشش ضد آب و آتش است و از مشتقات مواد پلیمری می باشد استفاده می شود . در این پوشش دهی که معمولا بر روی سطح بیرونی صورت میگیرد از یک دستگاه نیمه اتوماتیک رنگ پاش و یا قلم مو استفاده می شود . این پوشش دارای هزینه و عمر کمتر از گالوانیزه گرم بوده و برای مکان های رطوبتی کاربرد مطلوبی دارد . نوع سوم نیز استفاده از رنگ های معمولی بوده که معمولا برای مکان های گرم و خشک استفاده داشته و به دلیل ارزان بودن این پوشش معمولا در صدر توجهات اقتصادی می باشد که البته از نظر کیفی و فنی در مرتبه آخر قرار می گیرد و کارفرما می بایست هر از گاهی بر روی دکل نصب شده تجدید پوشش نماید.

نصب دکل ها:

 دکل معمولا بر روی زمین و یا دیوار و یا پشت بام نصب می شود یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر طراحی دکل و در نظر گرفتن زیر ساخت های نصب آن است . در صورتی که مکان نصب دکل بر روی زمین باشد می بایست فونداسیونی متناسب با شرایط دکل و نوع خاک منطقه طراحی وساخته شود . که می تواند بسته به زمان پروژه در محل و یا به صورت پیش ساخته و فنی ساخته شود .DAKAL08

از نکات مهم در نصب دکل استفاده و به کارگیری سیستم ارتینگ یا گراندینگ است که از موارد مهم آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1 ـ حفاظت و ایمنی جان انسان .

2 ـ حفاظت و ایمنی وسایل و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی .

3 ـ فراهم آوردن شرایط ایده‌ال جهت کار .

4 ـ جلوگیری از ولتاژ تماسی .

5 ـ حذف ولتاژ اضافی .

6 ـ جلوگیری از ولتاژهای نا خواسته و صاعقه .

7 ـ اطمینان از قابلیت کار الکتریکی .

8- پتانسیل بودن تجهیزات نصب‌شده در سایت های الکترونیکی و کارکرد صحیح آنها بخصوص تجهیزات دیجیتال و انتقال دیتا .

معمولا چاه ارت و سیستم ارت در بسیاری از مکانها و منازل و ادارات و محل ها نصب بوده و قابل استفاده می باشند.

لطفا برای سفارش دکل دوربین مدار بسته و مشاوره با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

021-66170017 (20خط)

درباره‌ی نویسنده

ابوذر ورمزیار فعالیت خود را در زمینه تجهیزات انفورماتیک در سال 1378 آغاز کرد. به عنوان یک فروشنده و بعدها مدیر فروش  و بازریابی در شرکت های بزرگی مانند طراح سیستم و انفورماتیک گستر تجربه فعالیت داشته و از سال 1390 با تاسیس شرکت داده پردازان پارسی ویستا که گارانتی آن با نام اختصاری انفورماتیک پارسی دربازار شناخته شده است . با توجه به رشد سریع بازار تجهیزات حفاظتی، او زمینه فعالیت خود را به سمت تجهیزات مداربسته تغییر داد و امروزه به عنوان یکی از مدیران موفق در زمینه فروش و اجرای سیستم های مداربسته مطرح شده است.

درباره‌ مدیریت سایت

ابوذر ورمزیار فعالیت خود را در زمینه تجهیزات انفورماتیک در سال 1378 آغاز کرد. به عنوان یک فروشنده و بعدها مدیر فروش و بازریابی در شرکت های بزرگی مانند طراح سیستم و انفورماتیک گستر تجربه فعالیت داشته و از سال 1390 با تاسیس شرکت داده پردازان پارسی ویستا که گارانتی آن با نام اختصاری انفورماتیک پارسی دربازار شناخته شده است . با توجه به رشد سریع بازار تجهیزات حفاظتی، او زمینه فعالیت خود را به سمت تجهیزات مداربسته تغییر داد و امروزه به عنوان یکی از مدیران موفق در زمینه فروش و اجرای سیستم های مداربسته مطرح شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>