دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هایکویژن

خرید گل

دوربین مدار بسته

گل فروش

خرید گل

آتلیه عکاسی

ثبت شرکت

خرید گل

دوربین مدار بسته , خرید دوربین مدار بسته , خرید دوربین , فروش دوربین مدار بسته , نصب دوربین مدار بسته , دوربین مداربستهدوربین مداربسته هایکویژندوربین مداربسته هایک ویژندوربین مداربسته hikvision

خانه / مقالات / چرا دوربین مداربسته:

چرا دوربین مداربسته:

چرا دوربین مداربسته:

استفاده از دوربین مداربسته می‌تواند با اهداف کاملا متفاوتی صورت گیرد. این کاربردها با توجه به نیاز مشتری و شرایط محل متفاوت خواهند بود. با این حال نصب بیشتر سیستم‌های مداربسته با یک یا هر دو هدف زیر صورت می‌گیرد:

 

کاربردهای نظارتی: تحقیقات متفاوت و متعددی در رابطه با افزایش بهره‌وری کارکنان در محیط‌های مجهز به دوربین مداربسته انجام شده است. تحقیقات نشان می دهند که بیشترین افزایش بهره‌وری در محیط‌های با کارهای روتین (خط‌های تولید، محیط‌های بسته‌بندی، پاسخگویی به تلفن و …) ایجاد می‌شود. استفاده از دوربین مداربسته با اهداف نظارتی می‌تواند بخش زیادی از زمان مربوط به سرکشی به نیروی انسانی را کاهش دهد و البته باعث افزایش کیفیت کاری شود.

 

کاربردهای امنیتی: صرف استفاده از دوربین مدار بسته و اطلاع رسانی آن نقش جدی در پیشگیری از بروز جرائم دارد. در کنار آن سیستم مداربسته می‌تواند به شناسایی مجرمان پس از ارتکاب جرم بیانجامد. با توجه به آمار و ارقام به دست آمده استفاده از دوربین‌های مداربسته در فروشگاه‌ها تا 50 درصد احتمال سرقت در فروشگاه را کاهش داده است که گذشته از کاهش خسارت‌های ناشی از سرقت می‌تواند به کاهش نیروی انسانی مورد نیاز بیانجامد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای نصب یک سیستم مداربسته:

دوربین مداربسته : وظیفه دریافت تصویر را بر عهده دارد.

دستگاه DVR: وظیفه دریافت، ضبط و پخش تصاویر را بر عهده دارد.

هارد دستگاه: دستگاه DVR به خودی خود فاقد هارد برای ضبط است. باید با توجه به نیاز خود هارد مناسبی برای دستگاه انتخاب کنید.

نمایشگر (مانیتور): وظیفه نمایش تصاویر را بر عهده دارد.

 

آداپتور: تغذیه دوربین‌ها باید از طریق آداپتور صورت گیرد.

کابل RG59: از این کابل برای انتقال تصاویر از دروبین به دستگاه DVR استفاده می شود.

کابل برق: تامین برق دوربین‌ها از طریق این کابل‌ها صورت می‌گیرد.

تجهیزات جانبی: با توجه به شرایط نصب دوربین‌ها نیاز به تجهیزات جانبی متفاوتی مثل داکت، لوله فلکسی، انواع بست و … می‌باشد.

طریقه انتخاب دوربین مناسب :

احتمال با دیدن کاتالوگ‌های متفاوت از دوربین‌های مداربسته به مشکل بودن انتخاب دروبین مناسب پی برده‌اید. باید بدانید داشتن کمی اطلاعات در این زمینه می‌تواند به شما در انتخاب دوربین کمک کند.

 

کیفیت دوربین مدار بسته:

کیفیت دوربین‌های مداربسته را با واحد تیوی لاین مشخص می کنند. این واحد به علت آنالوگ بدون سیستم مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که احتمالا تصوری از این واحد کیفیت ندارید در جدول زیر سعی شده تا توضیحاتی برای آشنایی شما در این رابطه داده شود.

استفاده از دوربین با کیفیت مناسب برای کاربرد شما می‌تواند نقش خیلی موثری در کاهش هزینه‌های نصب دوربین داشته باشد.

لنز دوربین:

تعیین لنز دوربین مدار بسته از بخش‌های تخصصی‌تره انتخاب دوربین مداربسته است. لنز دوربین در واقع زاویه دید دوربین را مشخص می‌کند. لنزهای دوربین‌های مداربسته به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

لنز فیکس (بدون تغییر): لنزهای فیکس لنزهایی هستند که به طور مشخص با یک مقدار فاصله کانونی ثابت ساخته می‌شوند. رایج‌ترین فاصله کانونی لنزهای فیکس 3.6 میلیمتر است که زاویه دید تقریبی 70 درجه به شما خواهد داد. به طور کلی هرقدر فاصله کانونی دوربین کمتر باشد زاویه دید آن بیشتر خواهد بود.

 

لنز وریفوکال (قابل تغییر): لنزهای وریفوکال لنزهایی هستند که فاصله کانونی آنها قابل تغییر است. از این طریق کاربر می‌تواند پس از نصب دوربین با توجه به تصویر دوربین اقدام به تنظیم زاویه دید دوربین کند. باید توجه داشته باشید که انتخاب لنز وریفوکال می‌تواند هزینه‌های شما را تا حدی افزایش دهد.

افزایش کیفیت تصویر دوربین‌ها:

می‌توانید با به کارگیری روش‌های ساده کیفیت تصویر دوربین‌ها را تا حدی افزایش دهید. یکی از عوامل مهم کیفیت تصویر دوربین‌ها نور مناسب است. سعی کنید حتما نور مناسب را در محل نصب دوربین‌ها تامین کنید. پایین بودن نور می‌تواند موجب بالا رفتن نویز تصویر شود.

نکته بعدی در تامین نور محل نصب دوربین جلوگیری از قرار گرفتن منابع مستقیم نور در تصویر دوربین است. برای مثال باید سعی کنید که دوربین‌ها تا جای ممکن طوری نصب شود که پشت به پنجره‌های نور گیر باشند یا روشنایی‌های شدید در تصویر آنها قرار نگیرند.

روش ساده بعدی برای بالا نگه داشتن کیفیت دوربین‌ها اطمینان از تمیز بودن شیشه و لنز دوربین است. بهتر است هر چند ماه یک بار شیشه دوربین‌ها را تمیز کنید تا از کاهش کیفی دوربین‌ها به علت وجود گرد و غبار جلوگیری شود.

درباره‌ admin 01

شرکت داده پردازان پارسی ویستا یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده دوربین مداربسته و تجهیزیات شبکه - آموزش دوربین مداربسته و تجهیزات آن , واحد پشتیبانی و خدمات بعد از فروش با ترجمه و تولید مطالب مفید میکوشد برای کاربران کمک مناسبی باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>