دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هایکویژن

خرید گل

دوربین مدار بسته

گل فروش

خرید گل

آتلیه عکاسی

ثبت شرکت

خرید گل

دوربین مدار بسته , خرید دوربین مدار بسته , خرید دوربین , فروش دوربین مدار بسته , نصب دوربین مدار بسته , دوربین مداربستهدوربین مداربسته هایکویژندوربین مداربسته هایک ویژندوربین مداربسته hikvision

خانه / مقالات / سوئیچ شبکه چیست ؟

سوئیچ شبکه چیست ؟

 سوئیچ شبکه چیست ؟

سوئيچ يکی از عناصر اصلی و مهم در شبکه های کامپيوتری است.

سوئیچ برای اتصال دستگاهای مهای تحت شبکه،  ختلف از قبیل رایانه, چاپگردوربین‌های مدار بسته و …. در شبکه‌های کابلی مورد استفاده واقع می‌شود.

یک سویچ شبکه (Network Switch)، دستگاهی است که امکان تبادل مستمر اطلاعات (دیتا) را بین چند دستگاه متصل به یک شبکه محلی (LAN) فراهم می‌سازد. البته یک هاب (Network Hub) نیز تقریبا همین کار را می‌کند با این تفاوت که هاب، تمامی دیتا و اطلاعات را بصورت یکسان و بدون غربال‌گری برای تمام دستگاه‌های متصل به شبکه، ارسال می‌کند و در واقع یک هاب (بر خلاف سوئیچ)، نمی تواند یک دیتای اختصاصی را فقط برای یک دستگاه خاص موجود در شبکه، ارسال کند.  ولی یک سویچ با اختصاص یک مک‌آدرس (MAC address) منحصر به فرد به هر دستگاه (پورت) متصل شده، امکان ارسال اطلاعات به هر دستگاه متصل را به صورت مجزا و اختصاصی فراهم می‌سازد.

سویچ‌ها از نظر تعداد پورت اتصالی و سرعت انتقال اطلاعات دارای انواع مختلفی هستند. سویچ‌های عادی و خانگی  به طور متوسط دارای ۴ تا ۸ پورت هستند و سویچ‌های صنعتی که بین ۳۲ تا ۱۲۸ پورت اتصالی را پشتیبانی میکنند. از نظر سرعت هم آنهایی که در شبکه‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا 1Gbps و انواعی که به طور مثال در دیتا‌سنتر‌ها کاربرد دارند امکان انتقال دیتا تا 10Gbps را دارا هستند.

برخی مزیت‌های و قابلیت‌های سویئچ :

  • امکان برقراری ارتباط بین ده‌ها و گاهی صدها دستگاه را به طور مستقیم و هوشمند به ما می‌دهد
  • امکان برقرای ارتباط با سرعت بسیار بالا را فراهم می‌کند
  • امکان نظارت و مدیریت بر عملکرد کاربران را فراهم می‌کند
  • امکان کنترل پهنای باند مصرفی کاربران را فراهم می‌کند
  • امکان تفکیک شبکه به بخش‌های کوچکتر و مشخص کردن نحوه دسترسی افراد به قسمت‌های مختلف را فراهم می‌کند

سوییچ هایی هم وجود دارند که به آنها سوییچ poe  اطلاق می شود.

POE مخف کلمه Power Over Ethernet می باشد.

شاید شنیده یا دیده باشید که یک سری از سوئیچ ها، یک یا چند پورت POE دارند. پورت POE پورتیه که می تونه علاوه بر ارسال و دریافت اطلاعات، انرژی برق رو هم (برای دستگاهی که بهش وصل شده) تامین کنه. یعنی از چند رشته سیمی که تو کابل شبکه وجود داره، چند تا از رشته سیم ها اطلاعات و داده ها رو ارسال – دریافت می کنن و از بقیه رشته سیم ها هم برق مورد نیاز برای دستگاهی که به پورت وصل شده تامین میشه.

ضرورت استفاده از poe چیست؟

یکسری از دستگاه ها مثل دوربین مداربسته ، گوشی تلفن (که تحت شبکه کار می کنند) و … برای کار نیاز به انرژی برق دارند اما برق مورد نیازشون از طریق کابل شبکه ای که بهش وصل شدن تامین میشه. این مسئله توی گوشی تلفن های VOIP خیلی عمومی تره.

 

2233

درباره‌ admin 01

شرکت داده پردازان پارسی ویستا یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده دوربین مداربسته و تجهیزیات شبکه - آموزش دوربین مداربسته و تجهیزات آن , واحد پشتیبانی و خدمات بعد از فروش با ترجمه و تولید مطالب مفید میکوشد برای کاربران کمک مناسبی باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>