دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هایکویژن

خرید گل

دوربین مدار بسته

گل فروش

خرید گل

آتلیه عکاسی

ثبت شرکت

خرید گل

دوربین مدار بسته , خرید دوربین مدار بسته , خرید دوربین , فروش دوربین مدار بسته , نصب دوربین مدار بسته , دوربین مداربستهدوربین مداربسته هایکویژندوربین مداربسته هایک ویژندوربین مداربسته hikvision

خانه / آموزش / 4 روش جهت افزایش ذخیره سازی دوربین مدار بسته بدون افزودن هارد اضافی

4 روش جهت افزایش ذخیره سازی دوربین مدار بسته بدون افزودن هارد اضافی

4 روش جهت افزایش ذخیره سازی دوربین مدار بسته بدون افزودن هارد اضافی

هارد DVR

هارد DVR

هارد (Hard Disk Drive) قطعه سخت افزاری است که برای ذخیره تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته استفاده می شود  و همیشه این سوال که چه ظرفیتی را انتخاب کنیم برای خریداران مطرح است.

انتخاب هارد پس از مشخص شدن نوع و تعداد دوربین های شما مشخص می شود برای مثال هارد یک ترابایت برای 8 دوربین با کیفیت آنالوگ با کیفیت 720TVL تعداد 20 روز ذخیره می کند اما همین هارد برای دوربین های توربو اچ دی با همین تعداد حدود 14 روز ذخیره می کند و برای دوربین های تحت شبکه به همین تعداد و کیفیت 2PM حدود 7 روز ذخیره می کند.

البته انتخاب دقیق هارد را باید به کارشناسان و نصاب انتخابی خود سپرده یا از نرم افزار های مرتبط استفاده کنید.

هارد دیسک درایو

با توجه به اینکه DVR های موجود دربازار معمولا تعداد 2 هارد را با ظرفیت نهایت 4 ترا بایت ساپورت می کنند بنابر این استفاده بهینه از فضای هارد بهترین روش برای افزایش روز های ذخیره تصاویر دوربین های مدار بسته است که در این مقاله به چهار روش ساده می پردازیم.

1- از تکنولوژی موشن دتکشن (Motion detection )استفاده کنیم

موشن دیتکشن

موشن دیتکشن

در تنظیم های تمام DVRها آیکونی به نام موشن دتکشن وجود دارد که ذخیره تصاویر را بر اساس حرکت و تغییر در فضای پیش روی

دوربین مداربسته انجام میدهد ،  شما می توانید بسایر ساده محیط مورد نظر که اهمیت حرکت دارد را انتخاب کرده یا کب تصویر را

انتخاب کرده میزان حساست را نیز انتخاب کنید (عددی معمولا بین یک تا ده که هر چه کمتر باشد حساسیت هم کمتر می شود)

استفاده از این روش زمان بازبینی تصاویر به شما کمک بسیار زیادی میکند زیرا فقط اتفاقات ضبط شده و  زمان های غیر مفید کمتر

ضبط شده است.

2-کم کردن تعداد فریم های در ثانیه برای زمان ضبط تصاویر

فریم بر ثانیه

تعداد فریم ها (Frame per second) در ذخیره تصاویر معمولا تا 30 فریم در ثانیه است به این معنی که در هر ثانیه 30 تصویر  برای تشکیل تصویر متحرک در نظر گرفته شده است و زمان تنظیمات اولیه ضبط تصاویر شما می توانید با انتخاب تعداد فریم ،میزان حجم مورد نیاز را بر روی هارد را نیز در نظر بگیرید به طور مثال اگر شما 10 فریم را در ثانیه انتخاب کنید پس حدود 3 برابر تصویر بیشتری نسبت به 30 فریم در ثانیه می توانید ذخیر سازید.

در محیط هایی مانند ورودی اصلی و روبروی دخل فروشگاه ها و جلوی گاو صندوق ها و جاهای پر خطر معمولا باید بالاترین فریم را در نظر گرفت زیرا زمان بازبینی جسم یا فرد اگر سرعت زیادی داشته باشد بنابر این تصویر مطلوبی شما نخواهید داشت.

3-تغییر در فرمت ذخیره ساری تصاویر دوربین مدار بسته H.264

دستگاه DVR بر اساس تکنولوژی استفاده شده در ساخت آن می تواند با فرمت های مختلف کار ذخیره سازی تصاویر را انجام دهد

مانند avi-CIF-mpeg-mpeg2-mpeg4-h.264 و… که شما با انتخاب هر کدام از آنها میتوانید حجم تصاویر را کم و زیاد کنید.

 

4- رزولوشن تصاویر را کم کنیم

رزولیشن های تصاویر ضبط دوربنی مدار بسته

در برخی از دستگاه های dvr کنار انتخاب فرمت تصاویر شما می توانید رزولیشن را هم انتخاب کنید و مشخص است که هر چه رزولوشن را پایین بیاورید حجم کمتری بر روی هارد دیسک اشغال می کند.

مقالات مرتبط:

ضبط تصاویر دوربین مداربسته

محاسبه ساده هارد دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مداربسته

آموزش جامع دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هایک ویژن

درباره‌ی نویسنده

ابوذر ورمزیار فعالیت خود را در زمینه تجهیزات انفورماتیک در سال 1378 آغاز کرد. به عنوان یک فروشنده و بعدها مدیر فروش  و بازریابی در شرکت های بزرگی مانند طراح سیستم و انفورماتیک گستر تجربه فعالیت داشته و از سال 1390 با تاسیس شرکت داده پردازان پارسی ویستا که گارانتی آن با نام اختصاری انفورماتیک پارسی دربازار شناخته شده است . با توجه به رشد سریع بازار تجهیزات حفاظتی، او زمینه فعالیت خود را به سمت تجهیزات مداربسته تغییر داد و امروزه به عنوان یکی از مدیران موفق در زمینه فروش و اجرای سیستم های مداربسته مطرح شده است.

درباره‌ مدیریت سایت

ابوذر ورمزیار فعالیت خود را در زمینه تجهیزات انفورماتیک در سال 1378 آغاز کرد. به عنوان یک فروشنده و بعدها مدیر فروش و بازریابی در شرکت های بزرگی مانند طراح سیستم و انفورماتیک گستر تجربه فعالیت داشته و از سال 1390 با تاسیس شرکت داده پردازان پارسی ویستا که گارانتی آن با نام اختصاری انفورماتیک پارسی دربازار شناخته شده است . با توجه به رشد سریع بازار تجهیزات حفاظتی، او زمینه فعالیت خود را به سمت تجهیزات مداربسته تغییر داد و امروزه به عنوان یکی از مدیران موفق در زمینه فروش و اجرای سیستم های مداربسته مطرح شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>